V Európe spisovali prvé svadobné oznámenia mnísi. Začiatkom sedemnásteho storočia už bola vynájdená mediritina a mníšsky krasopis byl napodobený tlačiarskou farbou.

Pri výbere svadobného oznámenia treba mať na pamäti, že pozvánka, s ktorou sa delíte o radosť zo svojho slávneho dňa, u hostí zároveň vytvára prvý dojem zo svadby. Krásne svadobné oznámenie sa môže stať cennou a milou spomienkou.

 

Obálka so svadobným oznámením môže obsahovať aj radu príloh:

  • pozvánku na svadobný obrad
  • pozvánku ku svadobnému stolu
  • pozvánku na večernú párty
  • lístok s adresou na odpoveď
  • program svadobného dňa
  • mapku
  • a iné...

Rozosiela sa zpravidla štyri týždne pred termínom obradu.

Štýl a typ svadobného oznámenia by mal opäť ladiť s celkovým rázom svadby – so štýlom šiat, bohatosťou kvetinovej výzdoby, veľkosti svadby a pod. (otázkou je teda, či zvoliť klasickejšie texty, štýly a materiály, alebo originálne, trebárs i humorné). V súčastnosti sa nekladú fantázií žiadne medze.  Vybrať sa dá z ponukových katalógov rôznych firiem, nechať si navrhnúť vlastné oznámenie, alebo je možné vyrobiť si oznámenie vlastnými rukami (čo je asi najnáročnejší spôsob, zato však najpôsobivejší).  Na trhu sa objavuje obrovské množstvo rôznych druhov materiálov (dnes je moderné vracať sa k ručne vyrobeným výrobkom) na slávnostné oznámenie.

Na svadobnom oznámení by nemali chýbať celé mená snúbencov, dátum, čas a miesto obradu a zároveň adresa ich bydliska, kvôli prípadným gratuláciám.  Ďalší text je na fantázií budúcich novomanželov,  môžu sa však taktiež nechať inšpirovať ponukovými katalógmi profesionálnych firiem.  Oznámenie o svadbe je možné taktiež zverejniť v rubrike miestnej tlače.

Využi ponuku originálnej výroby Tvojho vlastného oznámenia, spolu aj s pozvánkami na svadobnú hostinu, menoviek na stôl  a ďakovných listov už od  0,55 Euro.