Svadobný salón je predovšetkým miestom, kde si budúca nevesta môže kúpiť, nechať ušiť alebo najčastejšie požičať svoje svadobné šaty. Niektoré svadobné salóny potom ponúkajú i doplnkové služby, ako je výroba svadobných oznámení, objednanie prstienkov a doplnkov (obuv, ozdoby, závoje, rukavičky, kytice), ale ponukajú aj oblek pre ženícha. Svadobné salóny často ponúkajú rôzne metódy zkrášľovania postavy pre nevesty.

Svadobné salóny už teda poväčšine rozšírily svoje ponuky i mimo samotné požičiavanie šiat a svojimi službami sa tam veľmi približujú svadobným agentúram.

Skôr ako si začneš prezerať množstvo svadobných šiat, ktoré v tom ktorom svadobnom salóne majú, všimni si drobnosti, ktoré ti prezradia veľa o kvalite služieb ale aj celkovom salóne.

Aký majú vstup do svadobného salóna?  Je príjemne upravený? Zdobí ho čistý upravený koberec, alebo aspoň laminátové parkety?
A čo prvé oslovenie?  Vizáž? Úprava oblečenia personálu?
Ako ťa privítal svadobný personál ? Aký bol tvoj prvý dojem?  Stretla si sa s ochotou, úslužnosťou, alebo šálkou čaju či kávy?
A čo otváracia doba? Vedia sa prispôsobiť tvojej pracovnej vyťaženosti? Nerobí im problém privítať ťa aj v sobotu, či v nedeľu?

Ak si sa už usadila pohodlne v kresle svadobného salónu a máš na kolenách katalógy svadobných šatičiek, skús sa prejsť pomedzi svadobné šaty, chytiť ich do ruky a prezrieť si ch.

Vo väčšine svadobných salónov sa svadobné šaty upravujú priamo na nevestu, a preto sa musia občas zväčšovať alebo zmenšovať.
Skús si pozrieť bočnú, či zadnú stranu šiat.  Je advekvátna cene za požičanie?
A čo foto, ktoré si chceš urobiť pre mamičku, či sestru, ktorá je v Anglicku a nedočkavo čaká, aby ti mohla poradiť?
Akceptujú túto požiadavku?

Kvalitný svadobný salón ťa musí uchvátiť.  Musíš sa v ňom cítiť  ako kráľovná.  Príjemné prostredie, drahocenný personál, kvalitné a krásne svadobné šaty a ochota Ti splniť všetko čo ti na očiach uvidia je ten štandart, ktorý by tebe, neveste, mal každý dopriať.

Ak budeš mať zlý pocit, nepotláčaj ho.

Navštív ďalší, alebo sa obráť na mňa a ja ti veľmi rada pomôžem.