Obuv na svadbu väčšinou volí nevesta podľa toho, aké bude mať šaty, ale tiež podľa toho, v akom ročnom období sa jej veľký deň koná ( v zime pôjde asi ťažko v bielych sandálkach – ale môže sa donich prezuť ).
 

Farba svadobnej obuvi by sa mala zhodovať s farbou svadobných šiat (ale čaro majú aj krásne červené črievičky, pod snehobielymi šatami). Svadobné črievičky môžu byť zdobené rôznymi doplnkami zhodujúcimi sa s doplnkami šiat a účesu nevesty.

 

Dôležité je, aby topánky boli nielen krásne a vynimočné, ale taktiež pohodlné. Nevesta nesmie zabudnúť, že by ich mala nosiť po celý svadobný deň (preto je dobré topánky si zabezpečiť dlho pred svadbou, aby ich nevesta nemala prvý krát na nohách v slávnostný deň a vyhla sa tak opuchnutým a otlačeným nohám). Dalšia možnosť je vziať si náhradnú obuv (nevesta sa aj tak často prezlieka do jednoduchších šiat), ktorou nevesta po svadobnom obrade nahradí menej pohodlné topánky na svadobnú hostinu.  Dá sa to riešiť, aj prezúvaním sa hneď po obrade a fotení do otvorených a hlavne pohodlných topánok alebo sandálov – hlavne pre tie z nás, ktoré sú už v požehnanom stave a do polnoci by nevydržali.